• 15
  • 16
  • 17
  • 18

2023.05.26-28 között rendezték meg a 4. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia Országos Döntőjét Debrecenben, ahol az Országos Elődöntők győztesei, az ország legjobb 8 csapata képviseltette magát.
A tornán részt vevő csapatok: Bajai III. Béla Gimnázium (Bács-Kiskun megye bajnoka), Pécsi Cserepka János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Baptista Sportiskola, Általános Iskola, Gimnázium és Technikum (Baranya megye bajnoka), Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda (Borsod-A-Z megye bajnoka), Kispesti Pannónia Általános Iskola (Budapest bajnoka), a házigazda Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája (Hajdú-Bihar megye bajnoka), Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola (Komárom-Esztergom megye bajnoka), Gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium (Pest megye bajnoka), Körmendi Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola (Vas megye bajnoka).

A nyolc döntőbe kvalifikált csapatot sorsolást követően két négy fős csoportba osztották, egy korábbi online technikai értekezlet keretén belül. A csoportmérkőzéseket követően a csoportok 1-2. helyezettjei jutottak a felsőházi keresztjátékba, azaz az elődöntőkbe, míg a csoportok 3-4. helyezett csapatai az alsóházi keresztjátékot követően küzdhettek meg az 5. helyért. Az oroszlányi iskola egy bivalyerős csoportba került, ugyanis a későbbi ezüstérmes Körmenddel, a bronzérmes Debrecennel, valamint a 6. helyezett Miskolccal került egy kvartettbe.
A Hunyadi Mátyás Általános Iskola növendékei az első két csoportmeccsen alulmaradtak aktuális ellenfelükkel szemben, előbb a Körmend, majd a házigazda Debrecen bizonyult jobbnak az oroszlányiaknál, így már pénteken eldőlt, hogy nem juthat majd az elődöntőbe idén a Hunyadi. Azonban bőven volt még így is miért küzdeni, az 5. hely megszerzése lett az új cél és feladat a csapat számára. A szombat kora délutáni utolsó csoportmeccsen a Miskolc legyőzésével kedvezőbb helyzetből várhatta a szombat kora esti keresztjáték mérkőzését az Oroszlány. A másik csoport 4. helyezettjével vívott küzdelem magabiztos oroszlányi győzelmet hozott, így eldőlt, hogy vasárnap délelőtt az 5. helyért játszhat majd a csapat. Az ellenfél a csoportban egyszer már legyőzött, a keresztjáték mérkőzését szintén megnyerő Miskolc volt. Nem ígérkezett könnyűnek a feladat a revansra készülő borsodiak ellen, az ellenük játszott csoportmeccshez hasonló jó teljesítményre volt szükség a győzelemhez, ráadásul mindezt úgy, hogy a szombat esti mérkőzésen egy bokasérülést követően az egyik alapemberét elveszítette az utolsó meccsre az oroszlányi csapat. Mindezek ellenére is, a végletekig kiélezett összecsapásból az Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola csapata jött ki győztesen, amivel megszerezték az országos döntő 5. helyét!

Eredmények:
Körmendi Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola – Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola 53-29
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája – Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola 69-44
Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda 44-25
Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – Gödöllői Premontrei Szent Norbert Gimnázium 66-33
Miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda – Oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola 40-46
A csapat tagjai: Cozma Patrik, Czermann Zétény, Flekenstein Milán, Horváth Balázs, Kőhalmi Gergely, Lazók Zsigmond, Magyar Benjámin, Pap Gergő, Rosta Márton, Urszán Bence, Varga Zsombor, Verbulecz Roland
Felkészítő edzők: Gurszky Gergő, Gurszky Géza
A Hunyadi Mátyás Általános Iskola csapatának minden tagja az Oroszlányi Sportegylet igazolt játékosa.
Gurszky Gergő: „Először is gratulálok a CSAPATNAK! Egyrészt az 5. hely megszerzéséhez, amivel történelmet írtunk, hiszen ez az eddigi legjobb eredményünk a 4. korcsoportban! Korábban kétszer voltunk hatodikok, ha az emlékezetem nem csal. Másrészt gratulálok a gyerekeknek ahhoz, hogy ebben az erőltetett menetben is igen komoly teljesítményt tudtak letenni az asztalra! Őszintén szólva nem is nagyon tudom, hogy honnan maradt energiájuk, a csapat zömének ugyanis egy héten belül a vasárnapi volt a nyolcadik meccse, ráadásul mind olyanok, amik komoly téthelyzettel bírtak.”
„Az első nap viszontagságai után nem maradt időnk „nyalogatni a sebeinket”, fel kellett állnunk a padlóról, mert tudtuk, ha ezt nem tesszük meg, akkor könnyen lehet, hogy az utolsó játéknapot követően a 8. helyen végzünk majd, amit semmiképpen sem szerettünk volna, nem ezért dolgoztunk és utaztunk ennyit. Nem volt más választásunk, minden maradék erőnkkel és energiánkkal küzdenünk kellett az 5. hely megszerzéséért, ami végül sikerült is. Ehhez kellett az is, hogy a srácok tudjanak a péntek után váltani, és rengeteg melót beletenni. Sokkal többet, mint pénteken, főleg védekezésben. Szerintem onnantól kezdve kiadtunk magunkból mindent.”
„A gyerekek újfent megmutatták, hogy van bennük tartás, és hogy nem véletlenül jutottunk el az Országos 8-as Döntőig. Egy teljesen más csapat ment fel a pályára a szombati naptól kezdődően, koncentráltabb játék, keményebb védekezés és pontosabb támadójáték jellemzett minket, aminek köszönhetően az utolsó három mérkőzésünket megnyerve végül meg tudtuk szerezni az országos rangsor 5. helyét! Óriási eredmény ez, amit talán majd csak később fogunk tudni felfogni, hogy pontosan mekkora is. Most még csalódottak vagyunk, ugyanis éremmel szerettünk volna hazamenni. Ez most nem sikerült, de meg kell emelni a kalapot a gyerekek előtt, mert sikerült őket felrázni, a péntek után tudtak felfogást váltani, annak ellenére is, hogy az utolsó napra már tényleg hullafáradt volt mindenki. Tanultunk a torna kezdeti kudarcaiból és együttes erővel, ki védekezésben, ki támadásban, mindenki hozzátéve a magáét hoztuk ki a lehető legtöbbet a szombati és a vasárnapi napokból. Pontosan így kell kimászni a gödörből, és ez a kudarcból való kilábalás legalább akkora siker, mint maga az 5. helyünk!”
„Nagyon hasznos napokon vagyunk túl, egy kiváló eredménnyel megspékelve a végén. 208 nevezett csapatból lettünk 5.-ek, úgy, hogy a mezőnyben fiatalnak számító csapatunkban mindösszesen két rangidős, azaz 2008-as születésű játékos volt! Büszke vagyok a csapatra és a gyerekekre, nagyon jó volt megélni ezt az egészet, az elejétől a végéig, a jó és rossz dolgokkal együtt! Végül, de nem utolsó sorban, a csapat nevében szeretném megköszönni a szurkolást a Debrecenbe is elutazó szülőknek, rokonoknak, barátoknak! Jó volt látni, hogy milyen sokan szurkoltak nekünk a helyszínen, ez nagyon sok erőt adott a csapatnak! Köszönjük szépen!”