• 14
  • 15
  • 16

Sporteredmények

2022.11.30-án szerdán az oroszlányi KAA Sportcsarnokban került megrendezésre a B33 Kosárlabda Diákolimpia megyei döntője. A Hunyadi Mátyás Általános Iskolát öt csapat képviselte a rendezvényen. A jó hangulatú, magas színvonalú eseményen kiválóan szerepeltek a Hunyadisok. Az országos elődöntőbe az első két helyezett csapat jutott be. Első helyen végzett a Hunyadi I. csapata ( Czermann Zétény, Lazók Zsigmond, Magyar Benjámin, Pap Gergő), míg a második helyet a Hunyadi II. gárdája (Cozma Patrik, Flekenstein Milán, Horváth Balázs, Verbulecz Roland) szerezte meg. A tornán szépen helyt álltak a többi Hunyadis csapat játékosai is (Balogh Dániel, Darula Kristóf, Dimény Dániel, Katona Bence, Kotora László, Kőhalmi Gergely, Petrák Gyula, Rosta Márton, Urszán Balázs, Urszán Bence, Varga Zsombor, Vasi Botond).

Zolnai Lénárd, 8.a osztályos diákunk 15 éves kora ellenére az Országos Súlyemelő Bajnokságon, felnőtt kategóriában első helyezést ért el. Mikhel Eszter, 7.c osztályos diákunk 3. helyet ért el ifjúsági kategóriában. Mindkettőjüket Bagócs János, edző készítette fel. Gratulálunk!

A „Hunyadi Hét” rendezvénysorozat keretein belül került megrendezésre immár hatodik alkalommal megrendezett Hunyadi Kupa kosárlabda torna. A verseny megnyitóján jelen volt Gurszky Gézáné a torna ötletgazdája, valamint Fehérvári Mónika igazgatónő, aki köszöntötte a verseny résztvevőit.  Hét felső tagozatos osztály mérte össze tudását, nyolc fős csapatokban. A végig sportszerű küzdelmet hozó tornát a 8.b osztály csapata nyerte meg, megelőzve a 7.c valamint a 7.b osztály gárdáit. Az esemény zárásaként az eredményhirdetésre került sor, ahol a győztes csapat átvette a Hunyadi vándorkupát, míg a többi résztvevő csapat oklevél díjazásban részesült.

Bővebben: VI. Hunyadi Kupa

Mikhel Panka, 7.c osztályos tanulónk a bajnokság különdíjasa lett: 15 évesek között kifogástalan gyakorlatot hajtott végre.

Edzője: Bagócs János
Gratulálunk!

Szombaton és vasárnap (2022.09.17-18.) ismét 24 órás váltófutást szerveztek az OSE Kószák. „A rendezvény célja, hogy népszerűsítsük a szabadidősportot, ezen belül a futást. Mindezt úgy, hogy egy kijelölt pályán, egymást váltva, 24 órán keresztül mozgásban tartsuk a staféta botot.”
Az iskolánkból közösen a 3. b osztály 17 + 1 tanulója és velük szülők, testvérek vettek részt a hideg ellenére.

Bővebben: „Szuperhősök” a futóversenyen